Продавець Интернет магазин "Семена - ВИА". Оптовый магазин семян. розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років. Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями. Порівняти можливості діючих пакетів
Кавун і диня — рослини теплолюбні. Вони походять із сімейства гарбузових, кавун родом із Південної Африки, диня — із Середньої та Малої Азії. Кавунові потрібен теплий клімат. У Росії він росте в південних областях, комфортно йому і на Україні.
Якщо раніше в цих місцевостях кавуни росли в парниках і теплицях, то в останні роки вони визрівають і у відкритому грунті. Приручають кавун і диню в невідповідному для них кліматі не зі спортивного інтересу. Смак і аромат знятих зі своєї грядки кавунів або динь не порівняти з тими, що привозять сюди для продажу. Так і в продуктах, що виросли на власному городі, можна бути впевненим: нітратів там немає.
Вирощування дині та кавуна в помірному кліматі може проводитися різними способами. Поділюсь своїм.
1. Вибираємо насіння дині та кавуна. Про це можна подбати влітку, коли купуємо кавуни та дині. Якщо сподобався смак, залишаємо насіння. Кавуни і дині повинні бути зрілими, а насіння кавуна та насіння дині — дрібними. Але в перший рік кавуни і дині, вирощені з такого насіння, будуть проходити акліматизацію. Тому краще купити готове насіння. Для середньої лінії Росії хороша «Сибірська серія».
2. Саджаємо насіння. У більш теплому кліматі насіння кавуна і дині висіють відразу у відкритий грунт. У нашій смузі це недозволена розкіш. Тож у середині квітня треба готувати розсаду. Замочуємо насіння дині або кавуна у воді таким чином. В ємність з кип'яченою водою потрібно розім'яти листочок алое (об'єм води повинен бути приблизно в 5 раз більше обсягу листочка), опускаємо насіння на 6 годин. За цей час готуємо землю.
Для розсади кавуна і дині краще взяти «Мікропарничок» або землю з перегноєм/компостом зі свого городу. Землю прожарюємо в духовці або на сковороді. На дно стаканчика насипаємо дренаж. Потім насипаємо землю. Додаємо суперфосфат, поливаємо сніговою водою, що відстоялася. Опускаємо насіння, придавлюємо їх, присипаємо землею на 2 см, і накриваємо склом або поліетиленом.
3. Вирощуємо розсаду. В одну склянку саджаємо по 2 насіння: одне може не зійти. Якщо зійшли обидва, слабше потрібно відрізати (виривати не можна, щоб не зашкодити коріння рослини, що залишається).
Через 3-4 дні повинні проклюнутися паростки. Знімаємо плівку і ставимо на підвіконня з сонячного боку.
4. Висаджуємо у відкритий грунт. Звичайно, дині та кавуни дуже люблять сонце, тому потрібно підібрати для них відповідне місце. Ідеально вони почуваються в слаболужному грунті. Увага! Усі гарбузові категорично не можна пікірувати під час пересадки!
До кінця травня на розсаді повинні бути 3-4 справжніх листочка. Висаджувати можна тільки тоді, коли земля добре прогріється приблизно в кінці травня (погода щороку буває різною). Вибираємо сонячне місце без тіні. Викопуємо ямку, глибина - багнет лопати, додаємо в неї перегній, обережно, щоб не пошкодити коріння, висаджуємо рослину, поливаємо. Відстань між рядами - 70 см, між рослинами - 1 метр. Висаджені рослини накриваємо п'ятилітровими пластиковими банками (зрізаємо дно і накриваємо).
Кавуни і дині пустять довгі гілки, тому відразу саджаємо їх на великій відстані: між рядами — не менше 70 см, між рослинами в ряді не менше метра. Якщо вдень палить сонце, краще поставити дуги і натягнути їх покривним матеріалом. Плівка обпалює листочки, краще використовувати лутрасил.