Боби є однорічною овочевою культурою, досить стійкою до впливу холоду. За останні кілька років були виведені невибагливі до умов вирощування сорту, які чудово переносять зимівку навіть у північних регіонах Росії. Проте боби вимагають певного комплексу заходів для догляду за ними та жорсткого графіка робіт на ділянці.
Як під час саджання будь-якої іншої овочевої культури, необхідно попередньо ретельно вибрати відповідний для висаджування молодий саджанців ділянку.
Боби дуже люблять слабокисну, а ще більше нейтральний і лужний ґрунт. Вони здатні вижити навіть на обідньому ґрунті, але ось урожай вийде мізерним.
Порада. Не варто як зону під посів бобів вибирати той, який містить холодний або ж занадто вологий ґрунт, оскільки бобове насіння може просто згнути в ній через свій «гігантський» розмір, порівнюючи з більшістю овочевих культур.
Осіннью задовго перед садінням бобового насіння ґрунт треба традиційно перекопати. Висів насіння здійснюється пізньою восени — орієнтовно на початку листопада. Якщо у вашому регіоні зими морозні, то треба віддати перевагу морозостійким сортам. Схема посадки відрізнятиметься залежно від висоти дорослої рослини обраного сорту. Так, насіння карликових сортів бобів необхідно висаджувати за схемою 20х20 см. Насіння вище від високого сорту бобів висаджується компактніше — на відстані приблизно 10 см один від одного, ширина міжряджень має залишати не менш ніж 40 см.
Насіння висаджується на глибину приблизно 7 см. Якщо ви проживаєте в досить холодному регіоні, то в зиму вам краще не висаджувати бобове насіння, а проростити розсаду в тепличних умовах у невеликих горщиках (посадку насіння здійснити орієнтовно наприкінці грудня). А розсадку, що підросла, висадити у відкритий ґрунт не раніше за березня місяця.
- Ціна: 70 ₴/упаковка